ul. Ks. Klimka, Żory

Imieniny obchodzą

Międzynarodowy Plener Malarsko-Fotograficzny

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Plener w naszym mieście. To niezwykłe przedsięwzięcie w Żorach odbywa się już od ponad 20 lat. Inicjatorką jest znana artystka Ewa Rotter-Płóciennikowa, która od ubiegłego roku przekazała organizację pleneru Stowarzyszeniu Artystycznemu "Żorskie Plenery" oraz Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Żorach.

W plenerach biorą udział wybitni artyści profesjonalni z Polski, z krajów Europejskich oraz adepci sztuki tzw. warsztatowicze.
Również grupa uczniów rysunku i grafiki ATELIER, którą prowadzi artysta plastyk, mgr Monika Cybul-Słowik bierze corocznie czynny udział w plenerze oraz wystawach poplenerowych, które z roku na rok przyciągają coraz większe tłumy!

Poniżej przedstawiamy relację z Żorskiego Międzynarodowego Pleneru 2010, a wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił na polu sztuki zapraszamy na zajęcia. Informacje w naszej kwiaciarni Słowik ART lub pod nr. telefonu 609 170 575.Na zdjęciu: prace fotografów Dariusza Cybul, Krzysztofa Słowik oraz prace warsztatowiczów ATELIER z rysunku i grafiki

Na zdjęciu: Ewa Rotter-Płóciennikowa założycielka Plenerów Żorskich, patron honorowy

Na zdjęciu: przemówienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Żory Waldemara Socha


Na zdjęciu: tłumy :-)))


Na zdjęciu: prowadząca zajęcia Monika Cybul-Słowik (z lewej) oraz uczestniczki warsztatów