ul. Ks. Klimka, Żory

Imieniny obchodzą

MOJA PRZYGODA Z KWIATAMI

Moja przygoda z kwiatami rozpoczęła się w 2001 roku. Wtedy postanowiłam na własny rachunek realizować projekty  klientów dając upust swojej twórczej pasji.
Wcześniej przez kilka lat  pracowałam w jednej z żorskich kwiaciarni, jednocześnie studiując na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Decyzja o otworzeniu Kwiaciarni Staromiejskiej, własnej kwiaciarni, okazała się pomysłem jak najbardziej trafionym, ponieważ osoba z twórczym potencjałem musi mieć pole do działania, możliwość realizowania często innowacyjnych i twórczych koncepcji.
Moje umiejętności florystyczne nie wynikają z ukończonych kursów ani szkoleń, one są we mnie, powstają z  wyobraźni, twórczej ekspresji, z umiejętności słuchania ludzi, ich potrzeb, oczekiwań i przenoszenia tego wszystkiego na kompozycje. Taką swobodę daje właśnie prowadzenie działalności.

Osobiście, jako klienci oczekujemy usług i produktów na najwyższym poziomie, dlatego moim klientom oferuję bardzo indywidualne traktowanie aby produkty spełniły ich oczekiwania. 

Zdaję sobie sprawę jak ważne w życiu każdego człowieka są śluby, pogrzeby, chrzty, urodziny czy inne uroczystości oraz jakie emocje wówczas towarzyszą człowiekowi. Chcę, aby  bukiety były adekwatne do towarzyszących im emocji! Wiem  też, jaką magię oraz niewymierną wymowę posiadają kwiaty. Na co dzień może sobie tego nie uświadamiamy, ale czasami jeden mały kwiat może zdziałać rzeczy wielkie!  

Wykonane przeze mnie bukiety ozdabiały uroczystości  przyjaciół, znajomych, osób nie znanych mi wcześniej, które  jednak zaufały mi i powierzyły do realizacji oprawę dekoracyjną swojej uroczystości. Kwiaty były również wręczane aktorom, piosenkarzom występującym w Żorach, politykom. Kompozycje ozdabiały uroczystości państwowe, konferencje w prywatnych firmach, Międzynarodowe Targi, aranżowałam wystawy sklepowe na terenie Żor.
Moje bukiety docierały również poza granice Żor i Polski, bo nawet do Stanów Zjednoczonych.

Po pięciu latach prowadzenia kwiaciarni postanowiłam odłożyć na jakiś czas sprawy zawodowe by skupić się na rodzinie. I tak oto na świat przyszli Jaś i Zuzia, moje dwa małe skarby!!! 

Teraz po dłuższej przerwie wychowawczej wraciłam do kontynuacji misji zawodowej już nie jako Kwiaciarnia Staromiejska, lecz słowikART.

Zmiana nazwy wiąże się również z rozszerzeniem oferowanych przeze mnie usług. Chcę przybliżyć naszym mieszkańcom (i nie tylko) trochę sztuki poprzez funkcjonującą w kwiaciarni Galerię prac plastycznych żorzan. W Galerii  można zakupić obraz, grafikę czy fotografię zarówno artystów profesjonalnych jak i adeptów sztuki. Jest to z pewnością doskonała forma prezentu na każdą okazję.W tej formie - Kwiaciarni połączonej z Galerią "SłowikART" działa już na żorskim Rynku ponad dwa lata.A wszystko to, bo kocham to co robię, rozpiera mnie radość gdy klient wychodzi z  kwiaciarni zadowolony, jestem dumna, gdy przychodzą klienci z polecenia znajomych!!! 

Wszystkim klientom dziękuję i zapraszam :) 
\
Monika Cybul- Słowik